Siyasilerden 28 Şubat paylaşımları

Türkiye tarihine “postmodern darbe” olarak geçen ve sonuçları uzun yıllar tartışılan 28 Şubat 1997’deki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının üzerinden 27 yıl geçti. Kadınların başörtüsü olduğu için okullara sokulmadığı var olan toplumsal düzeni korku ve tehlike mantığına endeksleyen kararların kâğıda döküldüğü günler hafızalarda hala taze.

Siyasilerde 28 Şubat’ın yıl dönümünde sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yaptı. İşte siyasilerin 28 Şubat paylaşımları:

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç:

Demokrasi tarihimizin kara lekesi 28 Şubat postmodern darbenin 27. yılında tüm darbeleri ve darbe girişimlerini kınıyor ve lanetliyorum.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, son 22 yıldır vesayet odaklarıyla kararlılıkla mücadele ettik. Hukuk dışı uygulamalara son verdik ve bin yıl süreceği iddia edilen darbenin izlerini sildik.

Yaşadığımız o karanlık günleri asla unutmadan ülkemizi kalkındırmaya, demokrasimizi geliştirmeye, temel hak ve özgürlükleri güçlendirmeye devam edeceğiz.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki:

“Bin yıl sürecek” diyerek demokrasiye, milletin iradesine darbe vurmaya çalışan vesayetçi zihniyeti, siyasi tarihimizin kara lekesi #28Şubat’ı bin yıl geçse de unutmayacağız.

Aziz milletimizin iradesi ve ferasetiyle, cuntacılara hiçbir zaman geçit vermeyecek; demokrasi ve millî iradeye devlet – millet el ele vererek sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir:

Haklar gasp edildi, bir neslin hayalleri ve umutları ile oynandı.

28 Şubat post modern darbenin üzerinden tam 27 yıl geçti.

Milletimiz o kara günlerde iradesine kastedenlere karşı dik duranlarla birlikte, darbecileri ve darbeci zihniyete alkış tutanları da asla unutmadı.

“Bin yıl sürecek” denilen zulüm çoktan kayboldu fakat bin yıl geçse de 28 Şubat zihniyeti milletin hafızasında mahkum olmaya devam edecek!

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin:

28 Şubat!

Türkiye’nin üstüne çullanan vesayet, başörtüsü yasağı, ikna odaları, katsayı engeli, meslek ve imam hatip liselerimizin tarumar edilmesi…

28 Şubat’ta yapılan tüm zulümler ve antidemokratik uygulamalar bu aziz milletin evlatlarının geleceğine vurulan prangalar olduğu gibi ülkemizin ikbal ışığını söndürme gayretlerinin mahsulüydü.

Vatanımızın kalkınmasını, büyümesini ve ilerlemesini engellemeye çalışanların yaptıkları asla unutulmayacaktır.

Allah bir daha bu millete böyle zulüm çektirmesin, iradesinin üzerine vesayet uygulayanlara fırsat vermesin inşallah.

AK Parti MKYK Üyesi Mahir Ünal:

“Bin yıl sürecek dediler, beş yıl sürmedi”

Siyasi tarihimizin kara lekesi olan #28Şubat darbesine ve zihniyetine gerekli cevabı aziz milletimiz her seferinde sandıkta milli iradenin tecellisi ile cevap vermiştir.

Darbelerin milletimizin kalbinde asla yeri yoktur.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Betül Sayan Kaya:

#28Şubat’ın kirli ve karanlık atmosferini unutmadık.

Bir neslin hayatını karartan, milletin inancına ve yaşama biçimine kasteden, başörtülü kızlarımızın okuma haklarını gaspeden, başörtülü kadınları kamusal alandan dışlayan, ikna odalarında baskılar yapan, ayrımcı, fitneci, irade ve demokrasi düşmanı zihniyet bu topraklara bir daha asla gelemez, gelemeyecek!

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu:

Ülkemizin refahına ve huzuruna kastedildi.

Milletimizin sinesinde derin yaralara sebep oldu.

Cumhuriyet tarihimizin kara lekesi olarak yerini aldı.

Bıraktığı acılarla “bin yıl” sürmesini bekledikleri bir insanlık suçu olan, #28Şubat darbesini de gerçekleştirenleri de ve onu destekleyenleri de unutmayacağız.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu:

Milletimizi ayrıştırmaya, bölmeye, karanlığa sürüklemeye çalıştılar ama başaramadılar. Hiçbir zaman da başaramayacaklar.

Aziz milletimiz, darbeye ve darbecilere alkış tutan postmodern zihinlere asla izin vermedi, vermeyecek.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş:

#28Şubat vesayet odaklarının millî iradeye pranga vurmaya çalıştığı, Merhum Erbakan’ı ‘boncuk boncuk’ terleten karanlık bir gündür.

Bu aziz millete bir daha 28 Şubat’ı yaşatamayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x