Milyonlarca dolar serveti var ama çocuklarına tuvalet temizletiyor! ‘En iyi saygı, kazanılmış saygıdır’

‘Cake Boss’ (Pastacılar Kralı) adlı TV şovu ile tanınan ünlü şef Buddy Valastro, geçtiğimiz günlerde Fox News Digital’e konuştu. Çocuklarının aile işinde yer almasını dört gözle beklediğini söyleyen şef, çocuklarının ‘çok şanslı’ olduğunu da belirtti.

“Benim yaşam tarzım nedeniyle çocuklarım da şımartılmış bir hayat yaşıyor Ama mesele şu ki, ‘Onları nasıl sorumluluk sahibi yapabilirim? Ayaklarının yere basmasını nasıl sağlayabilirim?’ diye düşünüyorum” diyen Valastro, şöyle devam etti:

Bana göre bunu sağlamanın yolu, gelip benim yanımda fabrikada çalışmaları. Orada ne yapmak istedikleri tamamen onlara bağlı, ama sorumluluk almayı öğrenmeleri gerekiyor. En iyi saygı, kazanılmış saygıdır.

YERLERİ SİLİYORLAR, TUVALET TEMİZLİYORLAR

Buddy Valastro’nun anlattığına göre çocukları kendi sahibi olduğu iş yerlerine gittiklerinde kimi zaman yerleri fırçalıyorlar, kimi zaman tuvalet temizliyorlar, kimi zaman da rafları temizliyorlar.

Çocuklarının sadece ‘patron gibi’ davranması değil, işin her bölümünde görev almalarını istediğini belirten ünlü isim, bu durumu; “Gitmeli ve işi yapmalısınız. İşi yaptığınızda ve tuvaletleri temizlediğinizde, rafları fırçaladığınızda ya da yer giderlerini temizlediğinizde, bunu her gün yapan kişiye çok daha fazla saygı duyarsınız” diyerek açıkladı.

“BABAM BANA BUNU ÖĞRETTİ”

Şef, “Bu sayede çocuklarım, sadece benim çocuklarım oldukları için saygı görmeyecekler, yaptıkları iş için saygı görecekler” dedi ve ekledi:

Babam bana bunu öğretti ve ben de bugün hâlâ bunu uyguluyorum. Çocuklarıma da bunu öğretmem gerekiyor gerekiyor.

“EŞİMLE İŞİMİZİ DOĞRU YAPTIK”

46 yaşındaki Valastro, “İnsanlar çocuklarımla tanıştıklarında ‘Çok alçakgönüllüler. Çok iyiler’ diyorlar. Ben de bunu eşimle birlikte onları yetiştirirken işimizi doğru yaptığımız şeklinde yorumluyorum” ifadelerini kullandı.

Amacının çocuklarına bazı değerleri öğretmek olduğunu belirten pastacı, “Bunlar örnek göstererek vermeniz gereken dersler. Ama aynı zamanda çocuklarımla şakalaşırız, güleriz, yemek yeriz” açıklamasında bulundu.

MİLYONLARCA DOLAR SERVETİ VAR

10 milyon dolar civarında bir serveti bulunan ünlü şef, 2001 yılında evlendiği Lisa Valastro’dan; 20 yaşındaki Sofia, 19 yaşındaki Bartolo Buddy, 16 yaşındaki Marco ve 12 yaşındaki Carlo olmak üzere dört çocuğu var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x