Lütfü Savaş tartışması: Parti bir karar verecektir

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın anketlerde önde çıktığı için aday gösterildiğini belirterek, Savaş’a yönelik tepkilerle ilgili olarak “Parti bir karar verecektir” dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Halk TV’de katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. “CHP’nin yetkili kurulları Lütfü Savaş’ı neden aday gösterdi?” sorusunu Ağbaba şöyle yanıtladı:

“Anketlerin tamamında Lütfü Savaş önde çıktı. Genel Başkanımız Savaş’ı aday göstermeseydi ‘Kurultay nedeniyle hesaplaşıyor’ denilecekti. Bundan da biraz uzak duruldu. Kamuoyu tarafından tartışılıyor, parti de bir karar verecektir bununla ilgili. Genel merkezimiz yetkisinde olan bir şey. Bizim açımızdan da değerlendirilmesi gereken nokta. Bütün suçu Savaş’a yıkmanın anlamı yok ama herkesin de buradan payını çıkarması lazım.”

“İBB BAŞKANIMIZ BURADAKİ EKİPLERİYLE BİRLİKTE BİZİM KADAR EN AZ ÇALIŞTILAR”
Lütfü Savaş ise Hatay Kırıkhan Endüstri Meslek Lisesi temel atma töreninde konuştu. Lütfü Savaş şu ifadeleri kullandı. “Tabii ki ilk üç gün gerçekten yalnızdık. Üçüncü günde itibaren birçok sivil toplum örgütü, belediyemiz, devletimizin farklı farklı bölgelerinden insanları, yurt dışından insanlar geldi ama en çok da buraya sahip çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyemiz oldu ve İstanbul Büyükşehir çalışanlarımız oldu.
Gerçekten üçüncü günden itibaren Hatay’ın her noktasında bizimle hemhal oldular. Hatay’ın yarasını sarmak için, birlik beraberlik içinde bize destek oldular. Ben tabii ki bütün belediye başkanlarımıza ve çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gerek bizim arkadaşlarımız olsun gerek diğer partilerden gelen belediye başkanlarımız ama gerçekten de İstanbul’un hakkını ödemek çok zor.
O günden bugüne kadar İBB Başkanımız buradaki ekipleriyle birlikte en az bizim kadar çalıştılar. Belki zaman zaman bizden daha fazla çalıştılar çünkü onlar bize yardım etmeye gelmişti biz depremzedeydik, biz sadece 166 arkadaşımızı kaybetmedik aynı zamanda bin arkadaşımızın çekirdek ailesinden insanın kaybolduğu mesai arkadaşlarından bahsediyorum, iki bininin de ya abisi ya ablası ya annesi ya babası ya yeğenleri hayatını kaybetti. Hatay’da gerçekten dram çok büyüktü.
O günden bugüne kadar bizi yalnız bırakmadan bize destek olan hem sayın genel başkanlarımıza hem de İBB başkanlarımıza, bütün diğer başkanlarımıza ekipleriyle birlikte teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x