Google’ın güncellenmiş Titan güvenlik anahtarı 250’ye kadar şifre saklayabiliyor

Bugün Google, Titan güvenlik anahtarları serisini, şifrelerin yanı sıra şifrelerle de daha iyi çalışmasını sağlayacak bazı özelliklerle güncelledi.

Daha önce olduğu gibi Google, biri USB-C’li, diğeri USB-A’lı olmak üzere iki Titan anahtarı sunuyor. Her iki anahtar da hâlâ NFC’yi desteklediğinden, fiziksel bağlantı noktasının yanı sıra uyumlu akıllı telefonlardaki hesapların kilidini açmak için de kullanılabiliyor. Yeni anahtar, parolasız oturum açmaya yönelik FIDO2 özelliklerini destekliyor ve 250’ye kadar geçiş anahtarı depolayabiliyor.

Google’ın güncellenmiş Titan güvenlik anahtarı 250’ye kadar şifre saklayabiliyor

Google bunu, insanları Google hesaplarını korumak için şifre anahtarlarını kullanmaya teşvik etmek için bir fırsat olarak kullanıyor; kurulum sürecinin bir parçası olarak, şifrenizi kullanmaya devam etmek yerine bir şifre anahtarı oluşturup bunu Titan anahtarında saklamanız teşvik edilecektir. Bu noktada, Google hesabınızın kilidini açmak için güvenlik anahtarıyla birlikte kullanılabilecek bir PIN de ayarlayacaksınız. Ancak Titan anahtarı yalnızca Google ile değil, desteklenen herhangi bir hesapla çalışabiliyor. Ve elbette bunu geleneksel şifrelerin yanı sıra iki faktörlü bir kimlik doğrulama cihazı olarak da kullanabilirsiniz.

Bu yeni Titan anahtarları bugün Google Store’da satışta ve değiştirdikleri anahtarlarla aynı fiyatta. USB-A modelinin fiyatı 30 dolar, USB-C anahtarının fiyatı ise 35 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x