Analist: Bu 2 Altcoin Düzeltme Sonrası Güçlü Yükselecek!

Kripto para piyasasının üst sıralarında bugün farklı yönlere güçlü hareketler vardı. Solana güneye inerken, rakibi olan lider altcoin Ethereum sürpriz yaptı. Lider kripto para Bitcoin ise yukarı yönlü ivmesini kaybetti ve düşüş yörüngesine girdi. Bu arada, geniş takipçi kitlesine sahip bir kripto analisti, büyük bir rallinin ardından bir katman-2 ölçeklendirme çözümünün hala daha yukarı yönlü potansiyele sahip olduğunu söylüyor. Ayrıca, MINA’da yükselişe geçtiğini açıklıyor. Son olarak Bitcoin için düşüş bekliyor.

Analist, bir düzeltme sonrası bu altcoin için güçlü hamle bekliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa bugün oldukça hareketliydi. Hem yukarı yönde hem de aşağı yönde sert hareketlere tanık olduk. Ethereum Katman-2 çözümü olan Optimisim (OP) güçlü koşusunun ardından kazançlarının bir kısmını geri verdi. Bununla birlikte bazı analistlere göre OP’un deposunda daha da ileriye gitmesi için yeterince yakıt var. Bunlardan birisi de The Flow Horse takma adlı kripto para analisti. Analist, Polygon (MATIC) rakibi Optimism’in (OP) 3,45 dolar seviyesini yeniden test ettikten sonra muhtemelen daha yükseğe çıkacağını söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Başlangıç çizgisinde hala devrede olan bir diğeri. OP yılın en yüksek seviyelerini yeniden test etti ve geri aldı. Sadece tüm piyasaya bakın ve bunu yapan her çiftin ardından ne geldiğini görün. Nefes almasına izin verin, müzik hala çalmaya devam ettiği sürece çok daha yükseğe çıkma olasılığı çok yüksek.

Kaynak: The Flow Horse

Bu arada, yazı sırasında OP, son 24 saatte %7,7 düşüşle 3,70 dolardan işlem görüyordu. Dolayısıyla analistin düzeltme beklediği 3,45 dolara doğru bir iniş yapmış oldu. Bununla birlikte altcoin haftalık grafiğinde hala daha %55 kazancın üzerinde oturuyor. Dahası OP, aylık zaman diliminde %114 gibi kayda değer bir artış kaydetti.

The Flow Horse MINA’da da yükselişe geçiyor

Analist, daha sonra gizlilik odaklı bir ödeme protokolü olan Mina Protocol’e (MINA) bakıyor. Mina, sadece 22 kilobaytlık sabit boyuta sahip olmayı amaçlayan bir Blockchain olarak dikkatleri çekiyor. The Flow Horse, altcoin için yükselişe geçtiğini söylüyor. Bu konudaki görüşlerini ise şu şekilde ifade ediyor:

BTC istikrar kazanırsa bunun daha sert hareket etmeye başladığını görebiliyorum. MINA sadece çöplükten sonraki gün yeşil olmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni yılın en yüksek seviyelerinde takılıyor. Bunu bugün açılışın altında bir stop ile long tutuyorum ve biraz yer veriyorum.

Kaynak: The Flow Horse

Bu arada, yazı sırasında MINA, son 24 saatte %10 kayıpla 1,25 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte altcoin haftalık grafiğinde %37,5 gibi önemli kazanç elde etti. MINA, aylık grafiğinde ise yaklaşık %74 artış kaydetmeyi başardı.

Lider kripto para için görünüm iç açıcı değil!

Analist, son olarak lider kripto para Bitcoin’e (BTC) bakıyor. The Flow Horse, mevcut piyasa eğilimleri nedeniyle BTC’de bir düşüş olasılığından bahsediyor. Bu doğrultuda analist, şu değerlendirmeyi paylaşıyor:

BTC fonlama oranı, borçlanma oranlarının altlar arasında bir süre için zaten yükselmesinin ardından artıyor. Bundan önce, BTC düşerken bazı altcoin’ler oraya buraya pompalama yapıyordu. İyi bir görünüm değil.

Kaynak: The Flow Horse

Bu arda Bitcoin, yazı sırasında son 24 saatte %1,34 düşüşle 42.376 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin altcoin projelerinin aksine haftalık grafiğinde de %3,4’lük kırmızı bölgede duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x